Skip to content
ZöldségesemZöldségesem – főoldal
Lettuce mix (100 g)
Vegetables

Lettuce mix (100 g)

HUF 790(HUF 7,900/kg)

Salad mix — several tender leaves in one pack, varied in flavour and colour. With a light dressing, for plating or sandwiches. Stays fresh a few days in a sealed box in the fridge.

HUF 790HUF 7,900/kg
1
Order deadline
—days
:
—hrs
:
—min
:
—sec

The countdown shows the order deadline for the delivery in the following week.

Next delivery

  • Budapest area—
  • Nationwide delivery by MPL—

You might also like

Black garlic (100 g)
Black garlic (100 g)

Vegetables

Black garlic (100 g)

HUF 6,590HUF 65,900/kg
Sun-dried thyme (30 g)
Sun-dried thyme (30 g)

Dried herbs

Sun-dried thyme (30 g)

HUF 850HUF 28,333/kg
Dill leaf (1 bunch)
Dill leaf (1 bunch)

Other

Dill leaf (1 bunch)

HUF 590
Red onion (0.5 kg)
Red onion (0.5 kg)
−24%

Vegetables

Red onion (0.5 kg)

HUF 450HUF 590HUF 900/kg
Fingerling potato (1 kg)
Fingerling potato (1 kg)

Vegetables

Fingerling potato (1 kg)

HUF 690HUF 690/kg
Plum preserve natural (preservative-free) 720ml
Plum preserve natural (preservative-free) 720ml
Sale

Preserves

Plum preserve natural (preservative-free) 720ml

HUF 1,489HUF 1,490HUF 2,068/l